Juniorët: Istogu - Vëllaznimi 0-0

Please update your Flash Player to view content.

Juniorët: Istogu - Vëllaznimi 0-0

Istogu - Vëllaznimi 0-0Fusha sintetike në Brestovik

Gjyqtarët e ndeshjes: Përparim Jakupi, Valbon Hoxha, Faton Jakupi


Sot me ndeshjen Istogu - Vëllaznimi ka startuar stinori pranveror në Superligën e Juniorëve.

Ndeshja e zhvilluar sot në Brestovik ndërmjet njomakëve të Istogut dhe atyre të Vëllaznimit pëkundër shumë rasteve për shënim përfundoi pa asnjë gol të shënuar.

 

Të rinjët e Istogut gjatë tërë ndeshjes ishin më të mirë se gjakovarët, krijuan shumë raste të volitshme për shënim por që sot nuk ishte dita e sulmuesve istogas, të cilët asesi nuk arriten që të mposhtin portierin Arbër Rudi.

 

Ndeshjen e radhës juniorët e Istogut do ta zhvillojnë në Prishtinë përballë Flamurtarit.