Istogu transferon portierin Enis Velia

Please update your Flash Player to view content.

Istogu transferon portierin Enis Velia

Klubi futbollistik Istogu sot ka transferuar në radhët e veta portierin Enis Velia nga skuadra e Trepçës.

Me këtë përforcim tashmë Istogu e ka mbyllur qështjen e portierëve, pasi aktualisht ka tre portierë në skuadër, Valmir Hajrizaj, Enis Velia dhe Enis Gegollaj.

Velia së fundmi ishte pjesë e klubit mitrovicas Trepça.

 

Gjatë karrierës së tij Enisi ka luajtur për: Besën, Shqiponjnë, Ulpianën, Deçanin, Trepçën, si dhe ishte pjesë e fubollit suedez përkatësisht pjesë e ekipit Råslätts SK.

Enisi është 26 vjeçar dhe vjen nga qyteti i Pejës.