Hajvalia - Istogu 1-0 (0-0)

Please update your Flash Player to view content.

Hajvalia - Istogu 1-0 (0-0)

Hajvalia - Istogu 1-0

1-0 '79 Liridon Leci

 

Stadiumi i futbollit në Kizhnicë

Shikues rreth 200

 

Gjyqtarët e ndeshjes: Besfort Kosumi, Erduan Baliqi, Bekim Rama, Bajram Gashi

Karton të verdhë: Babaj, Hyseni, Leci (Haj) - Maxharraj (Ist)

 

Gjuajtjet: 6-3

Gjuajtjet në portë: 4-1

Kornerët: 5-2

Pozita jashtë loje: 0-2

Hajvalia: Ilir Avdyli, Liridon Leci, Arbër Prekazi, Alban Dragusha, Gëzim Gashi, Genc Hamiti, Shpetim Babaj, Shkelqim Pacolli (Leart Emini), Ekber Vitija (Azem Aheti), Semir Zeneli, Granit Arifaj (Berat Hyseni)

Trajner: Ismet Munishi

 

Istogu: Valmir Hajrizaj, Besnik Morina, Adnan Maxharraj, Drilon Shabanaj, Landrit Rama (Kadri Ksatrati ), Dugagjin Gashi, Kushtrim Gashi, Agron Bruqi (Edon Mavraj), Mensur Duraku (Selim Bajramaj), Fatlum Gashi, Egzon Gashi

Trajner: Genc Hoxha

Liridon Leci me golin e shënuar në minutën e 79' nga gjuajtja e lirë i solli fitoren skuadrës së Hajvalisë përballë Istogut. Pjesa e parë ishte e barabartë, ndërsa në pjesën e dytë Hajvalia ishte më e mirë dhe ishte më kërkuese drejt portës së Hajrizajt.

 

Sot në kizhnicë u zhvillua një ndeshje mjaft monotone, ku topi më shumë qëndronte në ajër se sa në fushë, pasi e gjithë loja u bazua në topa të gjatë.

Raporti:

17'  F.Gashi depërton nga krahu pason saktë për E.Gashin i cili godet me të parën por topi shkon jashtë portës.

23' Zeneli godet nga afërsia por topi përfundon mbi portën e Hajrizajt.

52'  Ahmeti godet nga 20 metra por pret portieri Harizaj.

79' Liridon Leci me një gjuajtje të fortë dhe të saktë nga gjuajtja e lirë e mposht portierin Hajrizaj, për të kaluar Hajvalinë në epërsi 1-0.

'83 Hyseni del përballë portierit Hajrizaj, tenton ta kalojë por intervenon me sukses Hajrizaj.

'86 Zeneli i vetëm përballë Hajrizajt, godet nga afërsia por përsëri intervenon portieri Hajrizaj.