Zyrtare: Mensur Duraku lë Besën për Istogun

Please update your Flash Player to view content.

Zyrtare: Mensur Duraku lë Besën për Istogun

Nga sot edhe zyrtarisht Mensur Duraku është lojtar i Istogut, që u transferua nga Besa e Pejës.
Duraku sot nënshkori kontratë një veqare me klubin e Istogut.

Mensuri është mesfushor anësor por që di të luajë mjaft mirë edhe si mesfushor qëndror, ishte pjesë e Besës për më shumë se 10 vite, suksesin më të madh e pati me Besën e Pejës ku u shpall kampion i Kosovës tri vjet radhazhi.

Trajneri Genc Hoxha punoi edhe më herët me Mensurin, dhe atë për shumë vite më radhë në Besë, dhe me insistimin e madh të trajnerit Hoxha sot Duraku u bë pjesë e Istogut.
Mensuri më përvojën e madhe që ka në futbollin kosovar, sigurisht që do ti ndihmojë shumë skuadrës tonë, sidomos në fazën ofanzive.

Urime Istog, Urime Gjimma për këtë përforcim të madh të klubit tonë