Zyrtare: Istogu transferon super mesfushorin Dugagjin Gash

Please update your Flash Player to view content.

Zyrtare: Istogu transferon super mesfushorin Dugagjin Gash

Istogu ka arritur të ia marr Besës së Pejës njërin prej futbollistëve më të mirë që kanë pasur pejanët pasluftës. Bëhet fjalë për mesfushorin Dugagjin Gashi.

Sot Dugagjini nënshkroi kontratë një vjeqare me Istogun.
29 vjeqari me përvojën e madhe që ka në futbollin kosovar sigurisht që do ti ndihmojë shumë skadrës sonë, e në veqanti mesfushës së Istogut.
Në edicionin e fundit Gashi ishte pjesë e Besës. Pëveq Besës në të kaluarën Dugagjini ka luajtur edhe për: Vëllaznimin, Hysin, Drenicën dhe Ferronikelin.

 

''Kam nënshkruar kontratë një vjeqare me Istogun. Istogu është skuadër e organizuar mjaft mirë dhe gjithqka është në rregull te ky klub. Mi kan ofruar kushtet e mira dhe unë kam pranuar. Arsyeja kryesore pse unë nënshkrova me Istogun është trajneri Genc Hoxha i cili më ka thirrur që ti bashkohem Istogut . E falendëroi Besën për gjithqka '' ishin fjalët e para të Dugagjinit si lojtar i Istogut.