Deçani dorëzohet para kohe përballë Istogut

Please update your Flash Player to view content.

Deçani dorëzohet para kohe përballë Istogut

Deçani edhe zyrtarisht është tërhiqur nga gara e Digitalb Kupës së Kosovës, dhe kështu skuadra e Istogut e kalon rrethin e parë e Digitalb Kupës së Kosovës pa lojë.

Ndeshja që ishte e paraparë të zhvillohej të mërkurën në Gjakovë, nuk do të zhvillohet për shkak se Deçani u tërhjek nga gara e Digitalb Kupës së Kosovës.

 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë.

E martë:    25.11.2014   ora 12.30

Llamkos Kosova – T-Çanga

(Eroll Jonuzi, Kujtim Bajrami, Selami Haziri)

Feronikeli – Rahoveci

(Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Besnik Batalli)

 

 

E mërkurë   26.11.2014.    Ora 12.30

Trepça 89 – Vicianumi

(Labinot Fejza, Alban Shala, Fatlum Berisha)

Liria – Besa……………………………………….SSK

(Burim Jahmurat Driton Preniqi, Fatmir Sekiraqa)

F-Kosova – Drenica

(Mervan Bejtullahu, Fatlum Jashari, Arsim Sadiku)

Llapi – Kosova (P)

(Idriz Kelmendi, Visar Kastrati, Deli Muriqi)

Ferizaj – Ulpiana

(Ilir Shuleta , Jakup Musolli, Florim Jakupi)

Drita – Vllaznia (P)

(Artan Tahiri, Meriton Berisha, Besnik Morina)

Dukagjini  Hajvalia

(Nazmi Rraci, Erdoan Baliqi, Ramadan Hyseni)

Prishtina – Ballkani

(Tefik Maloku, Artan Latifi, Bekim Rama)

Flamurtari – Luftëtari

(Hajrizi Hajdari, Arben Halilaj, Albion Bucolli)

 

E enjte    Ora 12.30

KEK-u – Gjilani………………………….SSK

(Besfort Kosumi, Lumturie Muhadri, Alban Ejupi)

Ramiz Sadiku – Trepça ( nuk zhvillohet)

 

Deçani – Istogu ( nuk zhvillohet)

2 Korriku, kualifikohet për garat e mëtejme.